کاربرد الیاف بتن مصارف جانبی

کاربرد الیاف بتن مصارف جانبی

الیاف بتن علاوه بر ساخت بتن الیافی به صورت خود جوش برای ساخت سازه های دیگری همچون مجسمه سازی و ساخت تندیس ها و المان ها و همچنین کفپوش های سیمانی و کاهگل های تزئینی و سقف های عرشه فولادی نیز قابل استفاده می باشد . انواع الیاف بتن برای انواع سازه ها قابل مصرف می باشد. در ساخت مجسمه سازی پلی استر می توان از الیاف پلی پروپیلن و الیاف پلیمری بتن برای مقاوم سازی استفاده نمود.

در حوزه ساخت المان های شهری استفاده از الیاف فلزی بتن برای مقاوم سازی بتن و زیر ساخت و سازه المان اهمیت ویژه ای دارد.الیاف پلیمری بتن را می توان برای مقاوم سازی فایبر گلاس و مقاوم سازی سازه های ساخته شده از پلیمرو بتن استفاده نمود.الیاف پلی پروپیلن با مخلوط در گل رس می تواند نقش کاه در گل را اجرا نماید و با گستردگی بیشتر نسبت به کاه سازه کاهگل را بسیار مقاوم تر نماید.

همچنین در ساخت پتینه و تابلو های سفالی و پتینه  می توان از الیاف پلی پروپیلن بتن استفاده نمود. در ساخت بتن های تعمیراتی و سیمان های ترمیم کننده استفاده از الیاف پلیمری بتن بیشترین مصرف را دارد. پراکندگی منظم الیاف پلی پروپیلن بتن در سیمان ترمیم کننده و بتن های تعمیراتی اجازه ترک خوردن مجدد به بتن را نداده و استحکام سازه را تضمین می نماید.

الیاف فلزی بتن نیز در ساخت انواع بتن الیافی و سازه هایی که نیاز به مقاومت زیاد دارند قابل استفاده می باشند. الیاف شیشه بتن نیز در حوزه انواع الیاف بتن جایگاه ویژه مصرف  را داشته و تقریبا امکان استفاده از الیاف شیشه بتن در تمام سازه ها امکان پذیر می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =