چسب بتن

چسب بتن

چسب بتن

چسب بتن یکی از عمومی ترین و پرکاربردترین مواد جهت افزایش کارایی بتن و آب بندی بتن می باشد. این نوع چسب بتن علاوه بر افزایش میزان چسبندگی اجزای بتن با یکدیگر عملا منافذ و آوندهای بتن را مسدود و متراکم ساخته و می تواند منجر به آب بندی بتن در سازه های هیدرولیکی شود.

مقاومت بسیار بالای بتن هنگام استفاده از چسب بتن در انواع سازه های بتنی مورد توجه سازندگان و مصرف کنندگان بتن می باشد. روش مصرف چسب بتن بسیار آسان بوده و توسط افراد مبتدی قابل استفاده می باشد.

چسب بتن برپایه رزین و با زنجیره های پلیمری تولید گردیده و قبل از خشک شدن در آب قابل انحلال می باشدولی پس از خشک شدن و تشکیل فیلم دارای خواص الاستیکی و کاملا مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت می باشد. با توجه به مقاومت بسیار بالای چسب بتن می توان از آن برای آب بندی بتن و ساخت ملات چسباندن کاشی و سنگ های طبیعی و مصنوعی و کاشی های معدنی استفاده نمود.

چسب بتن نوعی پلیمر پایه آکرلیک و هموپلیمری می باشد که هنگام اختلاط با بتن می تواند مقاومت فشاری بتن را افزایش دهد . امکان افزایش قدرت چسبندگی بتن هنگام استفاده از چسب بتن در سازه های بتنی همواره مورد استفاده قرار گرفته است .

این پلیمر تقویت شده که امکان انحلال در آب را داشته و پس از خشک شدن به هیچ عنوان با آب ترکیب نمی شود بیشتر در چسباندن قطعات بتنی و اتصال بتن قدیمی به بتن جدید مورد استفاده قرار می گیرد.

آب بندی بتن با چسب بتن طبق شرایط خاص قابل اجراست . آب بندی بتن انحصارا محصولات خاص خود را می طلبد ولی طبق آزمایشات انجام شده روی بتن های ناتراوا می توان دریافت استفاده از چسب بتن در ملات بتنی امکان آب بندی بتن را تا حدود زیادی افزایش می دهد .

علت آب بندی بتن با چسب بتن را می توان بیشتر شدن میزان اتصال مولکول ها و اجزای بتن عنوان نمود که پس از اتصال آنها به یکدیگر آوندهای بتن بسته شده و منجر به آب بندی بتن می شود .

چسب بتن به رنگ شیری یا سفید در بسته بندی های مختلف در بازار مصرف در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد و پس از اختلاط با بتن و عملیات میکس بتن بی رنگ شده و پس از کیورینگ و عمل آوری بتن می تواند خصوصیات آب بندی بتن را به نمایش بگذارد .

 

نوعی از چسب بتن تخصصی در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد که به شکل پودر می باشد و درصد اختلاط بسیار جزئی آن با ملات بتن می تواند منجر به آب بندی بتن گردد .

اختلاط این پودر پلیمری دقیقا کاربرد چسب بتن سنتی که به شکل مایع غلیظ می باشد را دارد با تفاوت اینکه بسیار اقتصادی تر و اطمینان بیشتر برای آب بندی بتن قابل استفاده می باشد .

چسب بتن حاوی رزین های چسبنده بسیار قوی می باشد که باید در نظر داشت با چه میزانی مورد استفاده قرار می گیرد . قبل از استفاده از چسب بتن در ملات بتن مخصوصا هنگام اجرای عملیات بتن اطلاع از خصوصیات و دتایل ساخت چسب بتن مناسب برای آب بندی بتن لازم و غیر قابل انکار می باشد .

هنگام استفاده از چسب بتن دقیقا مختصات بتن ریزی و یا ترمیم سازه مورد مطالعه قرارمی گیرد چون پس از استفاده از بتن حاوی چسب بتن عملا امکان جداسازی و یا تخریب بتن حاوی چسب بتن بسیار سخت و پرهزینه می باشد .

اقدام جهت آب بندی بتن با چسب بتن حتما باید با مطالعات کامل انجام پذیرد زیرا پس از بتن ریزی و اطمینان از آب بندی بتن تغییر دتایل و مختصات در بتن حاوی چسب بتن امری طاقت فرسا و غیر قابل توجیه از لحاظ اقتصادی می باشد .

پیشنهاد می شود قبل از استفاده از چسب بتن مخصوصا جهت استفاده در آب بندی بتن با کارشناسان مجرب و یا مهندسین مشاور تماس داشته باشید .

چسب بتن

خواص و ویژگیهای چسب بتن

– قابل اجرا روی بتن و ملات تازه
– قدرت جسبندگی بسیار بالا و تحمل فشارهای مکانیکی متناوب
– فاقد یون مخرب کلر
– تشکیل فیلم خشک و کاملا بی رنگ و غیر قابل نفوذ
– کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه به عنوان افزودنی بتن جهت آب بندی بتن

موارد استفاده چسب بتن

– استفاده در بتن ها و ملات های جدید برای چسباندن به بتن و زیرآیند قدیمی
– امکان استفاده در بتن جهت آب بندی بتن و بالا بردن قدرت چسبندگی بتن
– قابل استفاده بعنوان پرایمرهای مواد آب بندی بتن روی بتن و ملات

حالت فیزیکی: ژل                   فاقد یون کلر
رنگ :شیری
وزن مخصوص: 1.01gr/m3
PH: 7.5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *