چسب بتن و مقاوم سازی بتن

چسب بتن و مقاوم سازی بتن

چسب بتن

 

استفاده از چسب بتن در سازه های بتنی همراه با سایر افزودنی های بتنی مخصوصا استفاده از الیاف فولادی بتن و فوق روان کننده ها می تواند روی مقاومت بتن تاثیر بسیار چشمگیری داشته باشد . اختلاط چسب بتن به تنهایی می تواند تا حدود زیادی نیاز به وجود مقاومت در بتن را مرتفع سازد ولی هنگامی که همراه با الیاف فولادی بتن مورد استفاده قرار گیرد می تواند منجر به کامپوزیت فوق مقاوم و منعطف شود که اختصارا به آن بتن الیافی می گویند.

نقش چسب بتن در بتن الیافی علاوه بر ایجاد استحکام و مقاومت بالاتر در بتن می تواند منجر به عدم انجام اکسیداسیون در بتن گردیده و الیاف فولادی بتن و آرماتور های حرارتی موجود در بتن را از گزند زنگ زدگی حفظ نماید .

علت این واکنش وجود پلیمرهای غیر قابل نفوذ در مقابل رطوبت می باشد که با ایجاد پوشش روی الیاف فولادی بتن و آرماتور حرارتی باعث جلوگیری از زنگ زدگی الیاف فولادی بتن می شود .

مورد دیگری که باعث جلوگیری از زنگ زدگی می شود ایجاد تراکم  در بتن می باشد .

چسب بتن با ایجاد تراکم در بتن علاوه بر امکان استفاده از آن در آب بندی بتن باعث عدم ایجاد فضای لازم برای شروع عملیات اکسیداسیون می شود .

استفاده از چسب بتن باید با دتایل خاص و سفارش شرکت سازنده آن انجام پذیرد. استفاده خارج از محدوده فنی از چسب بتن می تواند منجر به متلاشی شدن بتن و تخریب بتن گردد .

 

بدیهی است مقاومت ایجاد شده توسط بتن حاوی چسب بتن به اندازه بتن حاوی الیاف فولادی بتن نمی باشد ولی می تواند تا حدود زیادی نیاز مصرف کننده به مقاومت از بتن را برآورده سازد .

بسته بندی چسب بتن در اوزان مختلف باعث شده برای استعمال چسب بتن اقتصادی ترین روش آن مورد مصرف قرار گیرد . چسب بتن حاوی پلیمرهای بسیار قوی و مقاوم در برابر نفوذ رطوبت می باشند که می تواند چسب بتن را در دسته بندی های مختلف قرار دهد .

این نوع دسته بندی منجر به استفاده از چسب بتن در آب بندی بتن و مقاوم سازی بتن و قابل اختلاط با بتن الیافی و الیاف فولادی بتن می باشد .

جهت استفاده ازبالاترین کیفیت چسب بتن نیاز به مطالعه واطلاع از مواد تشکیل دهنده و درصد اختلاط با بتن مورد نیاز می باشد .

برای اخذ اطلاعات بیشتر با واحد فروش این مجموعه در تماس باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *