چسب بتن جهت آب بندی استخر

چسب بتن

چسب بتن جهت آب بندی استخر

چسب بتن

برای مصارف آب بندی استخر می توان از انواع چسب بتن با پلیمرهای مناسب آب بندی استخر استفاده نمود که حاوی موادی هستند که در  اختلاط با بتن باعث آب بندی استخر خواهد گردید . این نوع چسب بتن معمولا بر پایه اکرلیک پلیمرها ساخته می شوند و به رنگ سفید و بسیار غلیظ می باشند .

درصد استفاده از چسب بتن برای آب بندی استخر حدود 3% وزن سیمان مصرفی در بتن می باشد . علاوه بر خاصیت آب بندی در بتن می تواند به عنوان مقاوم کننده بتن و اتصال قطعات بتنی به یکدیگر استفاده شود .

برای ایجاد ماهیچه کشی در گوشه ها و کنج های مقاطع بتن نیز مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از چسب بتن برای ساخت قطعات بتنی که دارای الیاف بتن می باشد بسیار مفید می باشد . علاوه بر افزایش میزان چسبندگی بتن به الیاف فولادی بتن می تواند از اکسیداسیون الیاف فلزی بتن در بتن الیافی نیز جلوگیری بعمل آورد .

طرح اختلاط بتن الیافی باید قبلا در خصوص اضافه نمودن چسب بتن به همراه الیاف فولادی بتن پیش بینی های لازم را داشته باشد . در طرح اختلاط بتن الیافی درصد اضافه شدن چسب بتن باید از وزن مواد تشکیل دهنده بتن کم شود .

چسب بتن را می توان طبق طرح اختلاط بتن الیافی یا در مواد تشکیل دهنده بتن مخلوط نمود و آب به آن اضافه کرد و یا اینکه با آب مخلوط شده و سپس به مواد خشک بتن اضافه شود .

با توجه به اضافه شدن الیاف فولادی بتن در بتن الیافی بهتر است پس از اختلاط با آب به مواد خشک اضافه گردد . چسب بتن علاوه بر گیرایش سریع مواد بتن می تواند در انعطاف بتن نقش موثری داشته باشد . آب بندی بتن با چسب بتن می تواند یکی از موثرترین و اقتصادی ترین روش آب بندی استخر باشد . دقت کافی برای آب بندی استخر با استفاده از چسب بتن در به دست آوردن نتیجه مناسب بسیار لازم و ضروری است . بسته بندی چسب بتن متناسب با نیاز مشتری قابل ارائه خواهد بود .

استفاده از چسب بتن در کلیه مراحل بتن ریزی های منقطع و پیوسته ضروری می باشد . در خصوص اتصال بتن قدیم به بتن جدید بهترین گزینه استفاده از چسب بتن می باشد .

همچنین برای ترمیم نمودن نقاط آسیب دیده و کرموی بتن می توان از اختلاط چسب بتن به همراه الیاف بتن استفاده نمود .

برای اخذ مشاوره و کاربرد چسب بتن برای آب بندی استخر و استفاده در بتن الیافی با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *