مضرات استفاده از الیاف بتن غیر استاندارد

مضرات استفاده از الیاف بتن غیر استاندارد

الیاف بتن

فروش الیاف بتن استاندارد تولید شده توسط تولید کنندگان این محصول صرفا جهت مقاوم سازی بتن و ساخت بتن الیافی با طرح اختلاط بتن الیافی مختص همان پروژه می باشد . در بازار فروش الیاف بتن انواع مختلف الیاف بتن با شکل ها و قطر های مختلف عرضه می شود که متاسفانه به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی مصرف کنندگان الیاف های بتنی زمینه برای استفاده سودجویان بحث فروش مهیا شده است .

بعضا مشاهده شده است که مفتول های ضایعاتی سرریز کارگاه های تولیدی مفتول فلزی که از جنس فولاد پر کن (HC)  می باشند بدون انجام عملیات کشش و ایجاد روکش های الیاف بتنی توسط قیچی های گیوتین برش داده شده و با دستگاه های بسیار ابتدایی شکل دهی شده و روانه بازار فروش الیاف بتن می گردد .

مضرات استفاده از الیاف بتن غیر استاندارد

استفاده از این نوع الیاف بتنی غیر استاندارد علاوه بر ایجاد شکل در بتن الیافی منجر به اکسیداسیون شدید در بتن الیافی شده و پس از سیکل فرم پذیری بتن الیافی و خشک شدن نهایی مقاومت بتن الیافی به شدت پائین خواهد آمد . عدم استفاده ازروکش های مس و گالوانیزه که در  قیمت الیاف بتن بسیار تاثیر گذار هستند معضل عدیده اکسیداسیون را برای کارفرما موجب می شود ، که منجر به نارضایتی از استفاده از الیاف بتن در بتن الیافی می شود .

الیاف پلیمری بتن

عدم ایجاد کشش در ساخت الیاف فولادی غیر استاندارد عملا تنش و کشش های مورد نیاز در بتن الیافی را نخواهد داشت و هیچ تاثیری در جواب آزمایشگاه های بتن نخواهد گذاشت . قیمت الیافهای بتن غیر استاندارد از الیاف بتن با رعایت استاندارد های تولید پائین تر می باشد . که متاسفانه مصرف کنندگان الیاف بتن در شرایط اقتصادی ایجاد شده معمولا الیاف بتن غیر استاندارد را در ساخت بتن الیافی مورد استفاده قرار می دهند .

توجه به نکات فنی و دتایل ساخت الیاف بتن هنگام خرید و اخذ نمونه اولیه جهت ساخت بتن الیافی در مقیاس های کوچک و نتیجه دهی آزمایشات بتن می تواند در انتخاب الیاف مناسب بسیار تاثیر گذار باشد. به همین منظور مجموعه فنی مهندسی الیاف بتن نمونه های آزمایشگاهی برای ساخت بتن الیافی در مقیاس آزمایشگاهی را به قیمت بسیار پائین در اختیار مصرف کنندگان الیاف بتن قرار می دهد تا پس از حصول نتیجه از نتایج آزمایش بتن الیافی وارد پروسه فروش الیاف گردند.

بدیهی است دتایل فنی و مشخصات هر نوع الیاف به صورت جداگانه را می توان از واحد فننی مهندسی و یا واحد فروش الیاف بتن جهت راهنمایی بیشتر و کسب اطلاعات فنی در خصوص همان نوع الیاف بتن اخذ نمود .

بدیهی است نتایج آزمایش بتن الیافی که در آزمون های فشار و مقاومت بدست خواهد آمد برای این مجموعه بسیار حائز اهمیت می باشد و در طی تعامل دو جانبه با مصرف کنندگان الیاف بتنی این مجموعه آمادگی واگذاری انواع پروژه های ساخت بتن الیافی را به مصرف کنندگان خاص را دارا می باشد. جهت بهره گیری از تسهیلات تعاملات دو جانبه واحد فنی  و یا واحد فروش انواع الیافهای بتن پذیرای دریافت نتایج آزمایش بتن الیافی و ورود به مذاکرات فی مابین می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 3 =