عمل اکسیداسیون الیاف فلزی بتن در میزان مصرف الیاف بتن در بتن الیافی

عمل اکسیداسیون الیاف فلزی بتن در میزان مصرف الیاف بتن در بتن الیافی

باید در نظر داشت هر فلزی در مجاورت رطوبت شروع به اکسیده شدن می نماید. تسریع عمل اکسیداسیون بستگی به فاکتور های محیطی و فیزیکی داشته و عملا می توان با استفاده از تکنولوژی های جدید در ساخت الیاف فلزی بتن تاثیر پذیری اکسیداسیون را بر الیاف فلزی بتن کنترل نمود.در گام اول استفاده از انواع فوق روان کننده های کربوکسیلاتی میتواند تراکم بتن الیافی را بالا برده و باعث شود در مقابل رطوبت کمتر الیاف فلزی بتن با آب درون بتن الیافی عمل اکسیداسیون به کندی صورت پذیرد . قابل ذکر است پس از گیرایش اولیه بتن الیافی عملا خطر ایجاد عمل اکسیداسیون تقریبا تمام شده  بتن الیافی در حال سفت شدن می تواند از گزند خطرات ناشی از تقابل رطوبت با الیاف فلزی بتن عمل آوری گردد. مورد بعدی استفاده از الیاف فلزی بتن با روکش های پلیمری خاص می باشد که عملا از نفوذ روطوبت به بدنه فلزی جلوگیری نموده و می تواند الیاف فلزی بتن را از آسیب های اکسیداسیون محافظت نماید.این لایه پلیمری پس از گیرایش اولیه بتن الیافی از میان رفته و بتن مستقیما با الیاف فلزی بتن درگیر شده و عمل مقاوم سازی انجام خواهد شد. در فاز بعدی در صورتی که عمل اکسیداسیون در امر بتن ریزی و احتمالات مشابه قدرت داشته باشد می توان از الیاف فلزی بتن ( گالوانیزه) استفاده نمود.

الیاف فلزی بتن ساخته شده با گالوانیزه به هیچ عنوان دچار اکسیداسیون نشده  و حتی در محیط های نمکی و قلیایی می تواند کاملا بدون جذب لایه اکسیداسیون به مقاوم سازی بتن الیافی بپردازداستفاده از الیاف فلزی بتن گالوانیزه علاوه بر ایجاد استحکام در بافت بتن الیافی خطر ایجاد اکسیداسیون را به صفر می رساند و بهترین نوع الیاف فلزی بتن برای ساخت بتن الیافی اسکلت ها و پایه های پل ها وتونل ها و سایر سازه هایی که مجاورت خط  اکسیداسیون قرار دارد می باشد.

میزان مصرف الیاف فلزی بتن گالوانیزه همانند الیاف فلزی بتن پوره و از لحاظ رتایل ساخت و نحوه ساخت الیاف بتن فلزی کاملا مشابه الیاف فلزی بتن گالوانیزه می باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − پنج =