سطح مقطع الیاف بتن

سطح مقطع الیاف بتن

الیاف بتن

بیشترین نوع مصرف الیاف بتن با سطح مقطع دایره ای شکل می باشد . سطح مقطع دایره ای در الیاف بتن علاوه بر ایجاد و تولید یکسان و با دقت بالای الیاف بتن امکان پراکندگی آسان تری در بتن الیافی دارند . اندازه های متفاوت الیاف بتن در مقطع قطر باعث می شود انتخاب نوع الیاف بتن مصرفی در بتن الیافی برای مصرف کنندگان آسان تر بوده و گزینه های بیشتری جهت دستیابی به مقاومت های بالاتر در اختیار داشته باشند .

بالاترین میزان مصرف الیاف بتن با قطرهای 0.6 و 0.7 و 1.2 می باشد .این نوع الیاف بتن گستردگی بیشتری نسبت به سایر قطر های دیگر داشته و دسترسی تجاری به آن آسان تر می باشد . با این حال الیاف بتن که در بتن الیافی خاص جهت مصارف نظامی تهیه می شود را می توان تا حدود 0.3  یعنی قطر 300 میکرون نیز تولید نمود .

استفاده از الیاف بتن در بتن های الیافی که با الیاف قطر 300 میکرون ساخته شده است به غیر از مصارف خاص و استراتژیک توجیه مناسبی ندارد . استفاده از الیاف بتن با  قطر 300 میکرون می تواند منجر به تولید کامپوزیت بتن الیافی مقاومی شود که در صورت ارائه طرح اختلاط بتن الیافی می تواند جزو مقاوم ترین بتن الیافی باشد .

استفاده از الیاف بتن با قطر های کمتر از حد معمول پراکندگی بسیار منظم تری ایجاد می نماید که کل بتن الیافی را پوشش داده و منجر به افزایش مقاومت بتن الیافی می شود . با توجه به هزینه بالای تولید الیاف بتن با قطر کمتر از عرف بازار تجاری معمولا مصرف کنندگان این نوع الیاف بتن قبل از تولید بتن الیافی استعلامات لازم اقتصادی را انجام دهند و هزینه های جاری را بررسی نمایند .

بدیهی است قیمت الیاف بتن رابطه مستقیم با قطر الیاف بتن دارد . هر چه قطر الیاف بتن کمتر باشد قیمت الیاف بتن بالاتر خواهد بود . قبل از اجرای طرح اختلاط بتن الیافی و اقدام به بتن ریزی با الیاف بتن با کارشناسان فنی این مجموعه در ارتباط باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 15 =